Půjčovna aut Ústí nad Labem2019-01-20T16:15:49+00:00

Půjčovna aut Ústí nad Labem

Kde a jak, rychle a snadno na autopůjčovnu?

Potřebujete si půjčit auto v Ústí nad Labem?

Tady máte vše, co byste měli vědět, vyberete si u nás nejvýhodnější ústeckou půjčovnu a navíc níže najdete seznam s nejdůležitějšími srovnávacími parametry. Máte auto v servisu, potřebujete něco odvézt větším vozem či se třeba chystáte na dovolenou? Tak to se určitě poohlížíte po nějaké dobré a prověřené autopůjčovně. Výhodou je, že v kraji Ústí nad Labem jich máte na výběr hned několik. My se teď společně podíváme, jak při výběru auta postupovat.

Půjčování aut je celosvětovým trendem, který stále sílí. Zejména mladí lidé už necítí potřebu auto ani vlastnit – k takzvanému autosharingu - sdílení aut, se uchyluje stále více mileniánů. Koupí si jednoduše auto najednou a využívají jí ho po dohodě tak, jak potřebují. Nebo si ho například půjčí od někoho, kdo ho má většinu roku stát v garáži a ani jej moc nepoužívá. To vše má samozřejmě své výhody i nevýhody.

Výhodné půjčovny v Ústí nad Labem - šetří čas i peníze

Klasické půjčovny jsou v tomto ohledu pro člověka přece jenom zajímavější. Ptáte se proč? Všechno za vás zařídí, udělají a vy nic nemusíte řešit. Jak tedy vybrat kvalitní autopůjčovnu, která vám ušetří čas, peníze a hlavně vám nabídne bezpečné auto v perfektním stavu podle vašich představ?

Klíče od půjčeného auta v Ústí nad Labem

Samozřejmě není nad osobní zkušenost či doporučení někoho z přátel či blízkých, který už si u daného subjektu auto zapůjčil. Měli bychom se řídit jednoduchými body. Za prvé si zapamatujte, že při transakci a přebrání auta už nemusíte platit žádné extra pojištění – autopůjčovny už totiž mají své vozy pojištěné a havarijní či jiné pojištění už je tak ve výsledné ceně, kterou zaplatíte, zahrnuto. Některé ústecké firmy také chtějí vracet vůz s plnou nádrží, pozor tedy, abyste před vrácením automobilu nezapomněli zajet natankovat. Rozhodně je také nutné se s vozem vrátit v domluveném čase. Pokud se totiž vrátíte pozdě, autopůjčovna by si mohla účtovat pronájem dalšího dne. Vše je ale samozřejmě na domluvě, pronajímatel samozřejmě nemůže vědět, co se děje, takže předpokládá, že auto asi ještě potřebujete. Proto je dobré mu ve chvíli, kdy nestíháte zavolat a říct, že se o dvě, tři hodiny opozdíte, ale déle ho mít půjčené nechcete. Uvidíte, že vám vyjdou vstříc. Mějte také na paměti, že některé autopůčovny požadují různé poplatky za zapůjčení různých dalších věcí, jako jsou například dětské autosedačky. Pokud jí tak máte vlastní a auto si půjčujete častěji, vyplatí se vám jí do zapůjčeného vozu namontovat. S námi ovšem můžete být klidní, naše půjčovna aut Ústí nad Labem má vyvážené podmínky pro obě strany, bez skrytých záludností. Vše transparentně a za pevně stanovenou cenu.

Jaké jsou ceny v Ústí nad Labem?

Důležité je samozřejmě to, na co si auto půjčujete, budete s ním jezdit pár dní nebo ho potřebujete na delší dobu? Dobré je totiž nevybírat jen podle ceny ale i podle podmínek, a také podle konkrétního vozu. Před vlastní návštěvou půjčovny, kterých najdete v kraji Ústí nad Labem hned několik, se nejprve podívejte na jejich webové stránky, podmínky a případně i na nabídku vozů, pokud je tam zveřejněná. Pokud budete mít nějaké nejasnosti nebo na webu nebude uvedeno vše, co vás zajímá, zavolejte. Pak už je na místě cesta do té vámi zvolené půjčovny vypravit.

Vlastní cena se pak samozřejmě odvíjí od konkrétního vozu. Menší auto nabízí autopůjčovny zhruba od 400 do 600 korun za jeden den. Střední auto, jako je například rozšíření Model Škoda Octavia vás pak může vyjít od 600 do 1000 korun za den. U větších aut se samozřejmě s cenou můžete dostat ještě výše. Při dlouhodobém pronájmu by se samozřejmě cena měla snížit. Záleží ale samozřejmě i na stáří auta – za takový Volkswagen Passat poslední generace můžete klidně zaplatit i 1500 korun za den. Naopak za starší Fabii v kombíku dáte jen 700 až 1000 korun za den. Potřebujete vycestovat na rodinnou dovolenou? Tak vězte, že za nový minivan dáte i 2000 za den. Ceny jsou ale individuální, záleží, kde se půjčovna nachází, kolik jich v daném regionu je a jaké mají v nabídce vozy. V Ústí nad Labem jich je naštěstí dostatek.

Dlouhodobé půjčení přes operativní leasing

Pokud potřebujete vůz na delší dobu, je tu ještě jedna možnost. V současné době je velmi oblíbený operativní leasing, ten v dnešní době nabízí už každá automobilka, ale podmínky u každé z nich jsou různé. Pokud se vám nelíbí dlouhá smlouva, zaměřte se na dlouhodobý pronájem auta. Jeho výhody jsou velké – můžete kdykoliv odstoupit od smlouvy, nejste jí dlouhodobě vázáni, tak jako u operativního leasingu. V tomto případě může jít navíc i o kratší pronájem, vůz si například můžete zapůjčit na čtvrt roku či jen na jeden měsíc. Výhodou je, že nemusíte řešit servis, všechny náklady, které jsou spojené s provozem vozu, hradí daný subjekt, od kterého si vůz pronajímáte.

Na tohle se rozhodně nezapomeňte zeptat

Určitě si ověřte, zda je v ceně zapůjčení i neomezený nájezd kilometrů. Takže je důležité vědět, zda s autem můžete vycestovat do zahraničí mimo obec Ústí nad Labem. Musíte auto vyzvednout a vrátit jej v přesný čas. Musíte si pro něj dojet nebo půjčovna nabízí bezplatné přistavení vozu? Možná by se vám také hodilo vůz vrátit někde jinde, než kde jste si jej zapůjčili. Nabízí toto daná půjčovna, a kolik tato služba stojí? Jak už jsme uváděli, ověřte si také, zda je auto pojištěné. Zda pojistka kryje například i odtah auta v případě poruchy. Také už jsme uváděli, že je nutné si hlídat nádrž paliva. Vůz většinou dostanete s plnou nádrží a plně natankované jej také musíte vrátit.


Seznam: Než si auto půjčíte

Seznam kritérií, které jsou u půjčovny aut klíčové. Na tyto věci se nezapomeňte zeptat.
  • Najeté kilometry
  • Spoluúčast
  • Přistavení vozu
  • Možnost převozu zvířat
  • Dálniční známka
  • Možnost vycestovat do zahraničí
  • Pojištění auta
  • Limit kilometrů na den

Ústí nad Labem - Půjčení auta na cesty

Výhodou půjčoven je, že se o vůz skutečně nemusíte starat. Daný subjekt za vás vše udělá a vy jste v pohodě. Mnoho lidí má totiž auto v zimě někde zabarikádované v garáži a vůbec na něj nešáhne, vytáhne ho až na jaře a i tehdy toho moc nenajezdí. Pokud jste takový řidič a chcete si v létě zajet někam k vodě či do zahraničí, asi se vám opravdu vyplatí si auto třeba na těch pár dnů v létě jen půjčit a to své prodat a nevyhazovat peníze oknem za jeho údržbu a pojištění. Užijete si tak fajn dovolenou a nebudete se muset strachovat. Ale samozřejmě za auto ručíte, takže zase nějakou starost o něj mít musíte, přece jenom ho jednou budete muset vrátit. Přejeme proto mnoho v pohodě najetých kilometrů, spoustu zábavy a to všechno samozřejmě bez nehod.

CHCI PŮJČIT: Půjčte si od NÁS

V Ústí nad Labem získáte tu nejlepší cenu s naší pomocí. Díky našim partnerům a zkušenostem pro vás umíme získat lepší cenu až o 20 % levněji než byste mohli najít sami.

Neváhejte získat tu nejlepší nabídku právě od nás:


Jakým autem chcete jezdit?

Jde samozřejmě o to, k čemu vůz potřebujete. Pokud si budete chtít užít trochu víkendové zábavy, asi šáhnete po něčem silnějším. Nebo snad chcete na někoho udělat dojem? Tak proč se v takovém případě nemrknout na nějaký kabriolet. Naopak pokud pojedete s rodinnou na výlet třeba do hor, šáhnete asi spíš po nějakém větším autě, jako je kombík či dnes velmi populární SUV. Důležité je samozřejmě hledět i na stáří daného vozu. Některé mají v nabídce i deset let stará auta, jiné naopak nabízejí třeba jen 9 měsíců staré vozy s průměrným nájezdem 18 tisíc kilometrů, ty jsou v podstatě skoro nové.

Auto k zápujčce

Příbuzné a kamarády raději nezkoušejte

Další možností je si auto půjčit od někoho z rodiny nebo od přátel a kamarádů. To má ale na druhou stranu své velké nevýhody. Za prvé jste danému člověku zavázání a za druhé máte strach, abyste s autem něco neudělali. Můžete se tak zbytečně třeba s tchánem nepohodnout. Takže vám rozhodně doporučujeme spíše návštěvu nějaké z ústecké autopůjčovny. Ještě jednou vás ale nabádáme, ať si skutečně promyslíte, k čemu auto potřebujete. Když už si jej totiž půjčíte, skutečně se vyplatí si ho vzít na více než jeden den. Takže pokud třeba potřebujete převést spoustu věcí v kombíku do nového bydliště, promyslete si, k čemu by se vám auto hodilo ještě následující dva, tři dny. Nepotřebujete si někam zajet, nechtěli jste převést ještě něco? Uděláte to tak najednou a ušetříte si čas i peníze.